Чоловік з Естонії більше 100 днів прожив у аеропорту Філіппін.

АвторOksana Korol

Чоловік з Естонії більше 100 днів прожив у аеропорту Філіппін.

Роман Трофімов з Естонії у березні полетів до Філіппін і залишився на більш ніж 100 днів у столичному аеропорту через карантинні заходи, вжиті у країні. Нарешті йому дали можливість відлетіти додому, але він запізнився на літак.

Історія стала відомою через дописи чоловіка у Facebook.

Трофімов, який є негромадянином Негромадяни або «сіропаспортники» в Естонії — категорія осіб без громадянства, які жили на території країни під час розпаду СРСР, але не отримали естонського громадянства, оскільки не були етнічними естонцями. Естонії, прибув до Філіппін ще 20 березня, щоб пожити кілька місяців у провінції та за можливості знайти роботу.

Його не випустили з аеропорту в Манілі через надзвичайні заходи боротьби з коронавірусом, але повернутися назад він не міг через скасування авіаперельотів. Спершу йому сказали, що він має прожити в аеропорту до кінця карантину — тобто два тижні, але потім обмеження продовжили.

Історія Трофімова стала відомою після того, як він почав описувати її у Facebook після перших 90 днів свого життя в аеропорту, коли йому передали смартфон.

«Мене утримують в Міжнародному аеропорту Маніли імені Ніноя Акіно через наказ про вигнання вже понад 90 днів», — написав він 24 червня.

У Трофімова забрали документи, він прилетів без телефону, а авіаперевізник AirAsia не поспішав вирішувати його проблему. В перші дні свого перебування в аеропорту він спробував влаштувати пікет, на якому його сфотографував один з пасажирів і зв’язався з посольством Естонії в Японії. Як повідомляли ERR, посольство запропонувало чоловіку за власний кошт придбати квиток на евакуаційний рейс за півтори тисячі євро, але в нього не було грошей.

Чоловік описував ситуацію в постах та коментарях до них, викладав фото з їжею, яку йому давали в аеропорту, знімав на відео своє дозвілля, скаржився на умови проживання та тиск з боку адміністрації, яка вимагала в людей, які опинились у схожих умовах, якнайскоріше купити квиток додому.

Трофімов спав на підлозі, харчувався за власний кошт у фастфуді аеропорту, йому не видали медичну маску попри те, що в аеропорт прибували філіппінці з-за кордону.

«Я думаю, такі умови були створені навмисно, щоб спровокувати людей покинути аеропорт якомога скоріше, щоб у керівників аеропорту було менше проблем», — писав він.

Нарешті 7 липня Трофімов за підтримки людей, які стежили за його історією, отримав змогу відлетіти додому з пересадкою в Амстердамі, де й пропустив рейс до Таллінна.

«Не бачу причин переживати, днем раніше, днем пізніше, я буду вдома, немає різниці, моя головна мета була отримати свободу й вибратись із філіппінського полону, і вона досягнена. Я тепер вільна людина», — написав Трофімов кілька годин тому.

Таким чином звільнений з карантинного полону чоловік зможе ще день погуляти столицею Нідерландів перед поверненням до рідної Естонії.

Про автора

Oksana Korol administrator

Напишіть відгук