Вже 26 країн відкрили свої кордони для громадян України , зокрема популярні “морські” напрямки Туреччина , Єгипет, Албанія, Хорватія та Чорногорія. Планета Мандрів зібрала останню інформацію стосовно безбечності таких поїздок та умов які чекають наших туристів на популярних курортах.
Туреччина
МОЗ віднесло Туреччину до “зеленої” зони – після повернення в Україну від вас не вимагатимуть двотижневої обсервації або самоізоляції.
Умови пандемії внесли ряду нововведень, які варто враховувати .
Туреччина не вимагає від туристів надавати результати ПЛР-тестування, втім ви мусите мати страхування, яке покриває COVID-19.
В аеропорту відбувається температурний скринінг. Якщо у вас помітять підвищену температуру – попросять пройти додаткове обстеження на Covid-19 – це безкоштовно. Якщо результат буде позитивний, витрати на лікування покриє медичний страховий поліс.
Також потрібно заповнити інформаційну анкету, питання якої, стосуватимуться контактів із хворими на КОВІД-19. Це можна зробити під час прохдження паспортного контролю.
У готелях Туреччини введені заходи безпеки: регулярна дезінфекція, дотримання соціальноїх дистанції, контроль за станом здоров’я персоналу. Носіння маски у межах готелю не обов’язкове для туристів – це стосується лише персоналу.
Турецькі ресторани та кафе відновили роботу з 1 червня – відстань між столиками має складати 1.5-2 метри. Бари та нічні клуби ще не працюють.
Система “шведського столу” у готелях залишилась, але тепер страви відгороджені захисними екранами і подаються персоналом. Таке нововедденя стало причиною утворення черг у ресторанах готелів.
Єгипет
При поверненні з Єгипту проходження самоізоляції скасоване.
Аби заохотити туристів з України, єгипетський уряд скасував сплату за туристичні візи до 31 жовтня.
Для в’їзду в країну потрібно мати звичайний поліс медичного страхування, ПЛР-тестування робити не потрібно.
Для наших туристів відчинили двері не всі готелі а лише ті , які отримали сертифікат Hygiene Safe – він підтверджує дотримання нових протоколів безпеки, впроваджених через поширення коронавірусу. Заповнення готелів також обмежено – лише до 50%.
Гості мають вільний доступ до санітайзерів та засобів індивідуального захисту.
При заселенні проводиться температурний скрінінг та стерилізація багажу. Прибирання номерів також зазнало змін: після кожного виселення номер повністю дезенфікується.
Система обслуговування All Inclusive зберігається, втім також видозмінюється. Як і у випадку з Туреччиною, їжу подає лише персонал, а відкриту викладку страв здійснюватимуть під захисними екранами.
Албанія , Хорватія, Чорногорія
В усіх трьох країнах діють рекомендовані ВООЗ заходи безпеки при пандемії: у аеропортах вас зустрічатимуть із температурним скринінгом та медичним оглядом, спільні приміщення та номери готелів дезінфікують, all inclusive – з подачею офіціантів. Кожна країна має і певні особливості – актуальну інформацію варто переглядати регулярно, адже вона змінюється майже щодня.
Албанія не вимагає особливих умов в’їзду від громадян України .
Хорватія визначена українським МОЗ як “зелена зона”. Формально країна не оголошувала про допуск українських туристів, втім під час в’їзду є туристичний ваучер вас допустять як людей, які “становлять економічний інтерес” для країни.
Є одне “але” – для в’їзду у Хорватію вам потрібно буде обов’язково здати ПЛР-тест на COVID-19. Якщо його немає – вам залишається погодитися на 14-денну ізоляцію або ж повернутися додому.
Згідно з новим рішенням хорватського уряду, необхідність обов’язкового ПЛР-тестування стосується усіх пасажирів без винятку, включно із немовлятами.
У Чорногорія відкрила для нас кордони однією із перших. В’їзд та виїзд не передбачають тестів або обсервації, але вам потрібно мати страхування яке покриває Covid-19.
Втім, посольство України у Чорногорії наголошує – подорожувати варто прямими перельотами, в’їзд з території Боснії і Герцеговини та Албанії – лише за наявності негативного ПЛР-тесту. З території Сербії – за умови двотижневої обсервації.
Про автора